Maszyny YDF

Wszystkie kategorie
EN

Galeria

Strona główna > Galeria

5 powodów, dla których elektrownia na biomasę w Tajlandii wybiera rębak EFB

Olej palmowy Odpady biomasy, zwłaszcza puste kiście owoców (EFB), są niezawodnym źródłem do wytwarzania energii elektrycznej, ze względu na swoją dostępność, ciągłość i zdolność do rozwiązania w zakresie energii odnawialnej.

Oczekuje się, że światowa produkcja oleju palmowego wzrośnie do około 75.7 mln ton metrycznych w roku gospodarczym 2019/2020, co oznacza 15.14 mln ton metrycznych oleju palmowego EFB.

pic-1

Przemysł palm olejowych produkował obfite ilości biomasy rocznie. Te ogromne ilości biomasy palmy olejowej, zwłaszcza pustych kiści owoców palmy olejowej (EFB), od dawna stanowią problem dla przemysłu i środowiska, jeśli nie są efektywnie wykorzystywane.

pic-2

Jednocześnie rosnące koszty paliw kopalnych zachęciły przemysł ciężki, tradycyjnie zależny od oleju opałowego, węgla, oleju napędowego i LPG, do przejścia na alternatywne odnawialne źródła energii. Dlatego Inżynier L skontaktował się z naszym zespołem w 2014 roku, jego firma była dostawcą maszyn do rozdrabniania biomasy za 3 najlepszymi elektrowniami na biomasę w Tajlandii.

EFB zawiera olej, dzięki czemu ludzie mogą przyczynić się do efektu substytucyjnego paliw kopalnych i redukcji gazów cieplarnianych, takich jak metan i CO2, poprzez efektywne wykorzystanie go jako paliwa.

Wadą EFB jako paliwa do kotłów zawsze były duże rozmiary fizyczne, przed spaleniem należy je rozdrobnić lub pociąć na kawałki mniejsze niż 3 cale, aby zapewnić wydajne spalanie.

pic-3

Kiedy jest pytanyCZEMUwybrali nasz rębak EFB do elektrowni na biomasę? Opowiedział nam o tym nasz Klient z Tajlandii5 POWODÓW:
 

1) Nie podobało im się, że maszyna wyciskała sok, ponieważ elektrownia na biomasę nie miała urządzeń do oczyszczania ścieków.

2) Skontaktowali się z kilkoma dostawcami maszyn do rozdrabniania EFB, ale większość z nich nie była w stanie zorganizować wizyty na miejscu. Niektóre z ich maszyn były zbyt małe, aby sprostać wymaganiom paliwowym kotła.

3) Przed udaniem się do siedziby naszego użytkownika w Selangor w Malezji, dokładnie zapoznał się on ze strukturą rębaka EFB, a także obserwował działanie maszyny na miejscu. Wierzył, że nasza maszyna sprosta potrzebom ich użytkownika z elektrowni na biomasę.

4) Cena EFB Chipper i koszty wymiany części były akceptowalne.

5) Dowiedzieli się o obsłudze posprzedażowej naszych poprzednich projektów, a tym razem o naszej obsłudze przedsprzedażowej, mieli większe zaufanie do naszej firmy.

pic-4

Mimo to planował złożyć zamówienie próbne na jedną jednostkę i czekać na kolejne maszyny po zakończeniu testów produkcyjnych.
 
Timeline:

2014.04.03 Inżynier L odwiedził stronę naszego użytkownika w Selangor w Malezji
2014.05.19 Otrzymano próbne zamówienie z firmy Inżyniera L
2014.06.08 Maszyna została zakończona i załadowana do kontenera
2014.06.27 Zakończono instalację maszyny; przeprowadzono test.

pic-5

Myślisz, że to cała historia?

Po udanej próbie pierwszej jednostki EFB Chipper, klient z Tajlandii zakupił kolejne 10 jednostek EFB Chipper. Nasz zespół techniczny trzykrotnie wyjeżdżał do Tajlandii na uruchomienie maszyny i wsparcie techniczne.

Informacje techniczne o oleju palmowym EFB:
Pęczek: zawartość wilgoci 70%
                               : Gęstość: 0.3 T/CBM
Wyjściowe włókno EFB: zawartość wilgoci 65%
                               : Gęstość: 0.2 T/CBM

Aby dowiedzieć się więcej o rębaku EFB dla elektrowni na biomasę, kliknij
ROZDRABNIACZ EFB

Możesz również chcieć poznać rębak EFB zainstalowany w Indonezji do produkcji paliwa elektrowni, przygotuj historię projektu:

„EFB CHIPPER OIL PALM EFB FABRYKA WŁÓKNA EFB ZACZYNA STOSOWAĆ ROZDRABNIACZ EFB W PEKANBARU, INDONEZJA”


Wyślij zapytanie