Maszyny YDF

Wszystkie kategorie
EN

Galeria

Strona główna > Galeria

Sześć porad, jak skonfigurować udaną linię pelletu EFB

Ze względu na znakomitą całoroczną dostępność pusta kiść owoców palmy olejowej (w skrócie EFB) przyciąga wzrok inwestorów. Wielu producentów pelletu drzewnego w Malezji rozważa również rozbudowę linii produkcyjnej do produkcji pelletu EFB na rynek krajowy, a także na eksport do Japonii.

pic-1

W porównaniu z wkładem drzewnym cena EFB jest nadal bardzo niska. Rządy w Malezji, Indonezji i Tajlandii prowadzą zachęcającą politykę do wykorzystywania zużytych EFB z palmy olejowej na PELETY, peletki EFB z palmy olejowej mogą być wykorzystywane jako paliwo alternatywne w elektrociepłowniach opalanych biomasą do produkcji ciepła i energii, albo do użytku przemysłowego, albo połączenie sieciowe.

pic-2

Specyfikacja pelletu palmowego EFB:

√ Średnica: zwykle 8 mm

√ Wilgotność: mniej niż 10%

√ Popiół: poniżej 6%

√ CV: 3800kcal/kg

√ Gęstość nasypowa: około 680 kg / mXNUMX

Ale w rzeczywistości zrobienie EFB PELLETS NIE jest tak łatwe, jak się ludziom wydaje.


Oto kilka porad przed założeniem linii EFB PELLET:

√ Duży warsztat. EFB Fibre ma niską gęstość, wymaga dużej przestrzeni do obsługi. Rozwiązanie do przechowywania buforów z pojemnikiem lub przenośnikiem ślimakowym zwiększy ryzyko zablokowania. Nie używaj zbyt wielu rur do transportu światłowodu z jednej maszyny do drugiej. Przenośnik taśmowy jest lepszy niż przenośnik ślimakowy. Mniej zacięć, ale łatwa kontrola przepływu materiału, pamiętaj, że włókno EFB łatwo się zaplątuje.

√ Proces zmniejszania rozmiaru EFB i proces suszenia włókna EFB są tak samo ważne jak proces peletyzacji palmy EFB. Ponieważ jeśli nie ma krótkich włókien o odpowiedniej zawartości wilgoci, nie ma peletek. Cała linia musi zostać zatrzymana. To będzie duża strata.

√ Wybierz niezawodnego dostawcę, który rozumie EFB. Ma prawdziwe doświadczenie w projektowaniu i inżynierii całej linii EFB. Odpowiedzialny za obsługę posprzedażową. To jest bardzo ważne.

√ To, czy produkujemy pelet, brykiet, czy karbonizowany EFB kernel, zależy od wymagań rynku.

√ Upewnij się, że będziesz mieć stabilne zasilanie EFB, ponieważ instalowanych jest coraz więcej linii pelletu.

√ Upewnij się, że zasilanie jest gotowe przed przybyciem maszyny. Jeden z naszych klientów z

√ Malezja trzyma maszynę przez 2 lata, ponieważ nie ma prądu. To sprawia mu wielką stratę.

pic-3

W roku 2017 pomogliśmy użytkownikowi z Johor w Malezji zaprojektować, wyprodukować i zainstalować linię pelletu palmowego EFB o wydajności 2 ton na godzinę.

W roku 2020 linia pelletu palmowego EFB została przeniesiona do Negeri Sembilan, produkcja odbywa się non stop nawet w sytuacji COVID-19.

KLIKNIJ poniższe FILMY z naszego kanału YOUTUBE, jeśli masz pytania, wyślij e-mail na adres:[email chroniony]

Wyślij zapytanie